Безкоштовний вебінар «Бізнес аналітик і продакт овнер як досягти синергії?», 27 червня 2024

що робить Business Analyst

На старті глибоко розбиратися в сфері бізнесу необов’язково. Ще років тому замовники в IT не розуміли, навіщо їм витрачати гроші і час на бізнес-аналіз як на окрему послугу. У ті часи розробники були самі собі аналітиками-виявляли вимоги і писали документацію. А ще тестували свої ж продукти, писали призначені для користувача інструкції і робили ще багато всього, для чого сьогодні є окремі професії.

Максим Багрій, Business Analyst в Forbytes

Саме історія мов програмування бізнес-аналітики виступають посередниками між технічними фахівцями та керівництвом компанії, допомагаючи перетворювати складні дані на зрозумілі рекомендації для розвитку бізнесу. Комунікабельність є однією з найважливіших навичок для бізнес-аналітика, оскільки вона дозволяє ефективно взаємодіяти з різними зацікавленими сторонами і клієнтами. Це включає як вербальну комунікацію під час зустрічей або презентацій, так і письмову комунікацію при складанні звітів або електронних листів.

Огляд популярних інструментів, які використовують бізнес-аналітики (JIRA, Confluence, BPMN)

  • Саме тут з’являється роль Data Analyst — фахівця, який здатний перетворити масиви даних на корисну, дієву інформацію.
  • Вони також навчаються використовувати ці інструменти для збору, аналізу та візуалізації даних.
  • Тоді в мене сформувалося чітке відчуття того, що після вивчення настільки абстрактних дисциплін, мені вдасться розібратися будь із чим у майбутньому.
  • Проджект-менеджер відповідає за те, щоб досконало реалізувати ці вимоги.

Нерідко молодий аналітик відразу занурюється у роботу і бере на себе чимало задач. Але за деякий час не справляється із цим, починає розуміти, що роботу потрібно планувати більш чітко, комунікувати з колегами та менеджментом, виставляти пріоритети. А ще не варто забувати про самоосвіту, виділяти на неї час та розширювати свій світогляд. В Україні є велика кількість тематичних клубів і спільнот бізнес-аналітиків.

  • Перша група найбільш розповсюджена в Україні, а фахівців другого типу знайти складніше.
  • Для початку я рекомендував би знайти пару аналітиків, поспілкуватися та звірити свої очікування щодо того, чим займаються бізнес-аналітики, з тим, чим вони справді займаються.
  • Хто такий бізнес-аналітик — черговий прошарок менеджменту або кращий друг розробника?
  • Вона включає виявлення потреб бізнесу, оптимізацію процесів, розробку технічних завдань, що сприяють підвищенню продуктивності та ефективності компанії.

Крок 3. Розвиток навичок

що робить Business Analyst

Припустимо, сім’я незадоволена поточним ремонтом — це потреба, проблема. У нашому випадку члени сім’ї виступають в ролі стейкхолдерів — людей, зацікавлених в позитивній зміні ситуації. Від результату вони отримають вигоду-комфорт і затишок в домі. Все це існує в так званому контексті-наборі зовнішніх умов і обмежень. Для початку я рекомендував би знайти пару аналітиків, поспілкуватися та звірити свої очікування щодо того, чим займаються бізнес-аналітики, з тим, чим вони справді займаються. Web Academy поговорила з професіоналами, які у бізнес-аналізі не перший рік.

що робить Business Analyst

Інсайти та відгуки про професію від дата-аналітиків

Business Analyst вакансії

Ми поцікавилися у людей, які мають великий досвід у бізнес-аналізі, про те, чим займається спеціаліст на такій позиції, які знання йому потрібні, які є переваги й недоліки професії та як стати BА. Аналітик розуміє бізнес предметно, виявляє взаємозв’язок між об’єктами й процесами в бізнесі, визначає рішення та методології, яким потрібно слідувати в конкретному проєкті. Стежить за змінами на ринку та знає, як впровадити ці зміни. Гроші — це свобода (якщо нема зацікавленості саме на них) в прийнятті рішень.

Куди рости бізнес-аналітику

Тут зовсім інший набір навичок та інструментів, здебільшого потрібна гарна англійська + комунікаційні навички. Ти коли-небудь замислювався про те, що таке bi аналітика простими словами? Роль Data Analyst сьогодні є однією з найбільш запитуваних і важливих у світі технологій та бізнесу. Аналітики даних допомагають організаціям приймати обґрунтовані рішення, знаходити нові можливості та оптимізувати процеси. Зростаюча кількість даних та потреба в їх аналізі робить цю професію незамінною, а навички, необхідні для роботи в цій сфері, постійно еволюціонують разом із технологіями.

Ви можете прототипувати візуальні елементи майбутнього рішення, наприклад, за допомогою Balsamiq, Axure або Figma. Насправді це означає, що аналітик вміє генерувати різні варіанти вирішення завдання. Бізнес-аналітики та аналітики даних, як правило, мають різну освітню і професійну підготовку, говорить Блейк Ангов, директор з технологічних сервісів рекрутингової компанії LaSalle Network. Курс юного бізнес-аналітика на Youtube-каналі — Експерт з IT та організаційного розвитку. Онлайн-курс «Бізнес-аналіз» від школи Hillel відбудеться в грудні. Курс читають Business Analyst Team Lead Epam, Єгор Патока і Lead Business Analyst Epam, Олександр Шолда — фахівці цієї сфери.

Немає коментарів

З бізнесу в BA виростають менеджери, економісти і навіть спеціалісти з команди підтримки, оскільки вони розбираються у болях і потребах клієнта. У ході таких інтерв’ю відбувається збір, виявлення й уточнення вимог, демонстрація документів, прототипів, моделей, діаграм, демо продукту або навіть готового рішення. Оскільки зростає потреба в професії BA, курси бізнес-аналітики стають все більш популярними. Вибір відповідного курсу може стати вирішальним кроком у професійному розвитку. Бізнес-аналітики зазвичай мають ступінь бакалавра або магістра у галузі бізнес-аналізу, економіки, інформаційних технологій або суміжних дисциплін.

Своїми порадами він повинен впорядкувати процеси всередині компанії, оптимізувати роботу як між відділами, так і всередині, прибрати непотрібні витрати, збільшити прибуток. Бізнес-аналітик займається розробкою стратегії розвитку бізнесу. Він знаходить і вирішує проблеми, тим самим роблячи проєкт успішним і https://wizardsdev.com/ затребуваним. Аналітик здатен швидко приймати рішення та аргументувати їх замовнику. Володіє даром переконання, але без тиску та маніпуляцій. Такий спеціаліст має емоційний інтелект та зрілий підхід до роботи.